Količina: 135 kapsula – jedno pakiranje može biti dovoljno za mjesec dana korištenja.
Ovaj proizvod odobren je kao dodatak prehrani. Nije lijek i ne zamjenjuje medicinsku terapiju koju je propisao liječnik.
Jedinstveni proizvod s uravnoteženom kombinacijom ekstrakata iz sjemena grejpa, crvene rudbekie (Echinacea), hibiskusa i kadulje. U odnosu na sintetičke antibiotike, nema neželjenih nuspojava. Biljni sastav Grepofita ne škodi korisnoj bakterijskoj crijevnoj flori, nego obrnuto, čak i smanjuje rast i učinkovitost štetnih crijevnih bakterija:
Grejp (Citrus paradisi) je tropska biljka, gorkog okusa iz porodice citrusa. U mnogim zemljama se koristi kao narodni lijek, a danas su mu dokazani mnogi pozitivni učinci i razne terapijske primjene važne u podržavanju zdravlja, ali i liječenju. Ne postoji dokazana točno izračunata djelotvorna doza za grejpa. Obično se konzumira kao voće, i često kao ekstrakt iz sjemena grejpa. Postoje znanstveni dokazi da se ekstrakt sjemenki grejpa koristi i blagotvorno djeluje u liječenju atopijskog ekcema, da pomaže u liječenju metaboličkog sindroma, ali i prevenciji bolesti srca. Također se pokazao kao blagotvoran kod Alzheimerove bolesti. Cijenjen je kao snažan antioksidans. Ima antibakterijska, antifungalna, antiseptička, antivirusna svojstva, te se spominje kao dobar lijek prilikom liječenja prehlada, jačanja imunološkog sustava, bolesti jetre, dijabetesa, dijareje i željenog gubitka tjelesne mase. Utvrđene su i mnoge blagodati u prevenciji i u pomoći u izliječenju, ali prije kombiniranja važno je raspitati se o mogućim nuspojavama i kontraindikacijama, te (ako se kombinira i koristi medikamentna terapija obzirom na moguću postojeću dijagnozu) uzimati u dnevno određenom vremenskom periodu da bi se u potpunosti iskoristile sve prednosti koje grejp ima za zdravlje čovjeka. U tijeku su istraživanja kako bi se pojasnile sve blagodati i učinci koje grejp kao namirnica ima na zdravlje i liječenje ljudi.
Crvena rudbekia (Echinacea purpurea) jedna je od najpoznatijih i najraširenijih biljaka koja snaže obrambeni sustav. Arheolozi su pronašli dokaze da se koristila još prije 400 godina za liječenje infekcija i rana, ali i kao lijek u cjelini. Prerijski sjevernoameričkih Indijanci gnječili su ju između dva kamena i koristili kod infektivnih bolesti. Kroz povijest i narodnu medicinu, korištena je za liječenje difterije, malarije, otrovanja krvi, sifilisa, šarlaha. Ime dolazi od grčke riječi echinos, što u prijevodu znači jež, jer sjemenka u sredini cvijeta zbog svojih sitnih bodlji izgledom podsjeća na ježa. Najvećim dijelom sadrži polisaharide, glikoproteine, esencijalno ulje, alkaloide kavene kiseline, polienske i poliinske amide, amine i ketone. Danas se koristi da skrati trajanje prehlade, gripe, te umanji simptome kao što su bol u grlu, kašalj i groznica. Preporuča se kao pomoć u jačanju imunološkog sustava i u borbi protiv infekcije mokraćnog sustava, kod upale uha, sinusitisa, peludne groznice kao i prilikom sporog zacjeljivanje rana i atletskog stopala. Istraživanja potvrđuju da ekstrakt ima antivirusno djelovanje na razvoj učestale groznice izazvane herpes simplex virusom. Također, u nekim studijama, ekstrakt Echinacea purpurea dokazano ima dobre karakteristike za liječenje iritirane kože, dobru razinu hidratacije i utječe na smanjenje bora.
Sudanski hibiskus (Hibiskus sabdariffa) je vrsta porijeklom iz Indije i Kine. U narodu je poznata i po nekim drugim imenima kao što su kineski sljez ili ruža, afrička malva. Koristi se u obliku čajeva, ekstrakata i kao infuzija. Infuzija velikim djelom sadrži organske (voćne) kiseline, uključujući limunsku, maleinsku i vinsku kiselinu. Također sadrži kisele polisaharide i flavonoide koji tvore glikozide i antocijane kao što su cijanidin i delfinidin, koji mu daju karakterističnu duboko crvenu boju. Vrlo je snažan antioksidans. Mnoga istraživanja su pokazala da ima potencijalne prehrambene prednosti, kada se suhe sjemenke Sudanskog hibiskusa uključe u prehranu kao funkcionalna hrana, te pozitivno utječu na snižavanje ukupnog kolesterola, sprečavaju njegovo taloženje u arterijama i aterosklerozu, što je povezano s danas vrlo raširenim koronarnim bolestima i time imaju povoljan zaštitni učinak na srce. Hibiskusov ekstrakt također djeluje umirujuće na mišiće maternice i crijeva, smirujući grčeve, pa ga se može koristiti pri liječenju dijareje s grčevima, ali i prilikom bolnih menstruacija. Dokazano je da snižava povišeni krvni tlak i djeluje protuupalno i dezinfekcijski u području probavnog i urinarnog trakta.
Kadulja (Salvia officinalis) je ljekovita i aromatična biljna vrsta koja pripada porodici usnača (Lamiaceae, Labiatae). Latinsko ime kadulje je Salvia, dolazi od latinskog glagola salvere što znači biti spašen i oblika pridjeva salvus što znači biti zdrav. U narodu je poznata i po nekim drugim imenima kao kuš, pelim, slavulja, pelim, žalfija i dr. Kadulja, osim što je bogata sekundarnim biljnim metabolitima, fenolnim kiselinama, flavonoidima, diterpenima i triterpenima, sadrži eterično ulje. S nutritivnog gledišta je bogata i mineralnim tvarima; cinkom, kalcijem, fosforom, natrijem, magnezijem i željezom, a sadrži i značajnu količinu vitamina A, B1, B2, B3 i vitamina C. Sadrži proteine, vlakna i vodu. Ugljikohidrati su izolirani u nešto većoj količini i to su uglavnom kompleksni ugljikohidrati stanične stijenke kao pektinske tvari, arabinogalaktani i glukuronoksilani. Od fenolnih spojeva u kadulji su u najvećoj količini prisutni ružmarinska kiselina, te glikozidi luteolina i apigenina. U fitofarmaciji kadulja ima vanjsku i unutarnju primjenu, te se koristi kao ekstrakt, infuzija i tinktura kao pomoć u liječenju dijabetesa, dijareje, gingivitisa, kožnih bolesti, prehlade, reume, visokog krvnog tlaka, zubobolje. U žena pomaže kod mjesečnog ciklusa ili za prestanak izlučivanja mlijeka zbog estrogenog djelovanja. Smanjuje nadutost, pomaže kod crijevnih i želučanih tegoba. Iz pučke medicine je poznata kao sredstvo protiv znojenja. Dokazano inhibira rast bakterija usne šupljine. Znanstvenim istraživanjima bilo je zanimljivo proučavati njezine utjecaje na zdravlje obzirom da je vrlo bogata antioksidansima, pa se od davnina preporuča u liječenju. Utvrđeno je da poboljšava kognitivne performanse, te pozitivno utječe na raspoloženje u zdravih odraslih ljudi. Pozitivan je utjecaj za pomoć pri liječenju raka u usnoj šupljini. Spominje se i njezin pozitivan učinak na ublažavanje simptoma Alzheimerove bolesti, također ublažava simptome menopauze (znojenje, te lakše podnošenje valova vrućine). Dokazani su antihiperlipidemijski učinci, ublažava i djeluje antimikrobno, te vidljivo smanjuje upalne učinke. Kadulja je bogata prirodnim antioksidansima od kojih 40 % zauzimaju flavonoidi, a oko 60 % fenolne kiseline. Provedenim kvalitativnim i kavantitativnim analizama dominatnih fenolnih spojeva u kadulji i drugim biljkama iz porodice, jasno je dokazana povezanost između antioksidacijskih svojstava i udjela ukupnih fenolnih spojeva, a time veličinu i važnost koju kvalitetom zauzima u zaštiti, ali i pomoći pri izliječenju mnogih navedenih dijagnoza.
Grepofit prvenstveno utječe na energetske meridijane slezene, pluća, jetre, perikarda i trostrukog grijača.
Preporučeno doziranje Grepofita:
Ukupno 5 kapsula dnevno (najbolje nakon obroka-2 ujutro, 2 poslijepodne i 1 navečer).
Ne preporučuje se uzimanje duže od 2 tjedna u kontinuitetu.
Preporučene dnevne doze ne smiju se prekoračiti.
Nakon tri tjedna upotrebe slijedi tjedan pauze.
Preporučene dnevne doze ne smiju se prekoračiti.
Nakon tri tjedna upotrebe slijedi tjedan pauze.
Napomena:
Čuvajte od dohvata male djece.
Ne preporučuje se uzimati kod progresivnih sistemskih bolesti (TBC, leukemija), autoimunih bolesti, HIV-a, trudnicama, dojiljama i djeci mlađoj od 3 godine.
Ne preporučuje se osobama preosjetljivim na pčelinje i sojine proizvode.
Tijekom korištenja preparata povećajte unos tekućina.
Dodaci prehrani nisu nadomjestak ili zamjena uravnoteženoj prehrani.
Osobe koje uzimaju lijekove trebaju se prije uzimanja posavjetovati s liječnikom.
Spremati na suhom i tamnom mjestu, pri temperaturi 10–20 °C.